Отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни
Питання регулюється Постановою КМУ №685 від 8 вересня 2015 р., якою затверджено відповідний Порядок.
До осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) чи пов’язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Другої світової воєн або з участю в бойових діях у мирний час.
Повний перелік осіб, що мають право на отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни міститься в ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Перелік необхідних документів:
- Заява до структурного підрозділу, на який покладено функції з питань ветеранської політики, районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради (додаток до Постанови №685);
- Довідка медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;
- Фотокартка (кольорова, матова) розміром 3 × 4 см (в разі бажання виготовлення паперового посвідчення).
- Довідка за формою 6, затвердженої Постановою КМУ №413.
Для заявників з числа осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади також подається контракт добровольця територіальної оборони.
Подання заяви
Заява може подаватися:
- У паперовій формі через центр надання адміністративних послуг (незалежно від зареєстрованого місця проживання) або структурний підрозділ, на який покладено функції з питань ветеранської політики, районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради (за місцем проживання).
Статус особи з інвалідністю внаслідок війни вважається наданим за заявою, поданою в електронній формі, якщо реєстрова інформація облікована в Реєстрі.
Інформація про заявників, яким надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни за заявою, поданою в паперовій формі, у триденний строк з дня прийняття відповідного рішення вноситься місцевим структурним підрозділом з питань ветеранської політики до Реєстру, а у разі відсутності технічної можливості внесення такої інформації місцевий структурний підрозділ з питань ветеранської політики інформує щомісяця до 15 та 28 числа Мінветеранів про заявників, яким надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни, за формою, визначеною в додатку 1 до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. №302.
Посвідчення з написом “Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни” та нагрудний знак “Ветеран війни – особа з інвалідністю” видається відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. №302.