Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах

Порядок здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти регламентується Постановою Кабінету Міністрів України «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти» від 23 листопада 2016 р. № 975.

Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах надається:

  1. Учасникам бойових дій; особам з інвалідністю внаслідок війни; постраждалим учасникам Революції Гідності – в будь-якому віці.
  2. Дітям учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності; дітям, один із батьків яких загинув/помер внаслідок участі в АТО /ООС, Революції Гідності – не довше ніж до досягнення ними 23 років.
  3. Учасникам бойових дій; особам з інвалідністю внаслідок війни; постраждалим учасникам Революції Гідності – в будь-якому віці.
  4. Дітям учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності; дітям, один із батьків яких загинув/помер внаслідок участі в АТО /ООС, Революції Гідності – не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Державна цільова підтримка передбачає:

  • повну або часткову оплату навчання у разі зарахування на місце державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому;
  • пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти;
  • соціальні стипендії;
  • безоплатне забезпечення підручниками;
  • безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  • безоплатне проживання в гуртожитку.

Для отримання державної цільової підтримки особи, які мають право на пільгу і є повнолітніми подають особисто на ім’я керівника відповідного закладу освіти заяву, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. До заяви додаються  документи які підтверджують пільгу

За неповнолітніх осіб заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє їх інтереси.

Порядок вступу в ВНЗ передбачається кожного року відповідними Наказами Міністерства освіти і науки України.

На сьогоднішній день це питання регулюється Наказом Міністерства освіти і науки України №266 від 06.03.2024 року «Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році»

Увага! Правила вступу в ВНЗ  можуть змінюватися.