Відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва

Увага! Під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації з землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації заборонені. Також, звертаємо увагу, що у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, закрито доступ до Публічної кадастрової карти.

Норми безкоштовної передачі землі:

  • для індивідуального житлового будівництва – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара.

Порядок приватизації земельної ділянки:

  1. Отримання дозволу на розроблення проєкту землеустрою (видає міська, селищна, сільська рада, районна, обласна державна адміністрація в залежності від місцерозташування земельної ділянки).
  2. Розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (перелік осіб, що виконують такі види робіт міститься на сайті Держгеокадастру в рубриці «Напрям діяльності», розділ «Сертифікація»
  3. Погодження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України в залежності від місцерозташування земельної ділянки).
  4. Реєстрація земельної ділянки (здійснює державний кадастровий реєстратор).
  5. Затвердження проєкту землеустрою (здійснює видає міська, селищна, сільська рада, або районна, обласна державна адміністрація)
  6. Реєстрація права власності на землю (здійснює державний реєстратор (ЦНАП) або нотаріус).