Засоби реабілітації

Початок бойових дій у 2014 році зумовив необхідність забезпечення постраждалого населення України сучасними засобами реабілітації осіб з інвалідністю. На сьогоднішній день учасники бойових дій отримують необхідну допомогу, як в Україні так і поза її межах за умови, якщо така допомога не може бути надана в Україні через складність травмування.

Порядок безоплатного отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації) регулюється  постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, їх переліку» від 5 квітня 2012 р. № 321 

Перелік осіб (серед інших), що мають право на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації):

  • учасники бойових дій (окремі категорії громадян, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, участі в антитерористичній операції чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період проведення воєнних (бойових) дій, та втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок);
  • особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Реалізацію політики в сфері забезпечення населення засобами реабілітації, в межах своєї компетенції, реалізує Міністерство соціальної політики України.

Перелік документів для забезпечення засобами реабілітації:

  • заява;
  • паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідку на постійне проживання, посвідку на тимчасове проживання, посвідчення біженця або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (або паспорт для осіб, які через релігійні переконання відмовились від отримання розрахункового номера облікової картки платника податків);
  • рішення ВЛК;
  • один з документів: витяг з наказу командира військової частини, довідку про обставини травми або копію документа про з відомостями про участь в антитерористичній операції.

Документи можуть подаватись через: Центри надання адміністративних послуг, органи соціального захисту населення або електронний кабінет особи з інвалідністю.

 Каталог допоміжних засобів реабілітації:

Детальна інформація щодо отримання засобів реабілітації та етапи проходження процедури розміщення на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням.