Безкоштовний проїзд

Вид безкоштовного проїздуУБДОсоба з інвалідністю внаслідок війниСупроводжуючи особи з інвалідністю І гр.
Всіма видами міського пасажирського транспорту+++
Автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості+++
Залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі– та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання+++
Залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення1 раз на 2 роки (туди і назад) або 1 раз на рік (туди і назад з 50% знижкою)І та ІІ група -1 раз на рік (туди і назад);ІІІ група – 1 раз на 2 роки або 1 раз на рік (туди і назад з 50% знижкою);1 жовтня по 15 травня – 50% знижка вартості проїзду без обмеження кількості поїздок50% знижка вартості проїзду 1 раз на рік;1 жовтня по 15 травня – 50% знижка вартості проїзду без обмеження кількості поїздок

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті», прийнятий 17 січня 2017 року №1812-VІІІ передбачає введення електронного квитка для оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Вищеперелічені пільгові категорії осіб отримують електронний квиток безкоштовно. Порядок такого отримання визначається органами місцевого самоврядування окремо.

Проїзд міжміським та/або приміський, залізничним та водним транспортом здійснюється на підставі квитка, що отримується в касах при пред’явленні відповідного посвідчення.

Проїзд у маршрутних таксі. Перевізники маршрутних таксі надають право безкоштовного проїзду в разі наявності договору з органами місцевого самоврядування на компенсацію витрат перевізника. В більшості випадків такі договори є укладеними. При цьому, обмежень щодо кількості пільгових місць в транспорті чи протягом одного маршруту законодавством не передбачено.

В разі відмови у пільговому проїзді:

  1. Занотуйте назву та контактні дані перевізника, ПІБ водія, номер транспортного засобу, дату, час та маршрут, на якому була отримана відмова.
  2. Якщо бажаєте продовжити проїзд, оплатіть його вартість;
  3. Зателефонуйте перевізнику і спокійно поясніть ситуацію, яка виникла з водієм. Корисна порада: в розмові зазначте, що плануєте звертатись до прокуратури та Укртрансбезпеки;
  4. Якщо в телефонному порядку ситуація не вирішиться, напишіть заяву у трьох примірниках: Національна поліція України, Укртрансбезпека, орган місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут. До заяви обов’язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка, якщо довелось його купити.